Ankara Protez Diş

3

Ankara protez diş

İnsanlar zamanla veya bir anda diş kayıpları yaşayabilirler. Dışardan gelen çok sert bir kuvvet veya yaşa bağlı olarak dış köklerinin gücünü kaybetmesi diş kayıplarının başlıca sebeplerindendir. Ayrıca diş kayıpları tek tek olabileceği gibi çoklu dişleri kayıplarda olabiliyor. İnsanlar bu tip yaşanan hadiseleri atlatmak amacıyla protez dişe başvurur. Protez dişe bu denli talep olması hem yemek yer iken normal dişten farksız olup orijinal dış kadar çiğneme ve parçalama özelliğine sahip olması hem de kendinden emin bir gülümseme için olmazsa olmaz bir tedavi yöntemidir. Maddi açıdan da uygun olması vazgeçilmez bir yol haline gelmiştir.

 Protez Diş Nedir?

Protez diş orijinal dişin yerini tutabilmesi için yapılmış olup diş kaybı yaşanmış bölgeye nakledilen yapay diştir. protez diş sayesinde eskisinin yerini aratmayan hastaya konfor sağlamak için yapılan ve üzerinde çalışmalar süren önemli bir konudur. Protez diş hastadaki diş kaybının yapısına, sayısına ve bölgesine göre tercih edilebilen iki türü vardır.

Protez Diş Çeşitleri

Kullanım şekillerine göre değişen iki ana başlık altında sınıflandırılır. Hareketli ve sabit protez çeşitleri adlarıyla bilinirler.

Hareketli Protez Diş

Hareketli protez diş tedavisi genelde çoklu ve birbiriyle yan yana olan dişler için kullanılan bir yöntemdir. Çoğu insanların sadece yaşlılarda olduğunu düşündüğü için kaçındığı bir yöntemdir. Bu yanlış algı hastanın kendisine yaptığı büyük bir hatadır. Çünkü artık Ankara Protez Diş gibi saygın yerler yaptıkları hareketli protezlerin orijinal dişten farksız bir görüntüye sahip olacak kadar iyi iş çıkarıyorlar. Hareketli protezin diş eksikliği sayısına bağlı olarak çengelli ve çengelsiz çeşitleri mevcuttur.

Sabit Protez Diş

Genelde tek ve dağınık bölgeli diş kayıplarında kullanılan hareketli proteze göre daha basit ve kısa bir sürede yapılan yaygın bir tedavi şeklidir. Adında anlaşıldığı gibi hazırlanan protez diş hastanın çenesine sabitlenir. Hasta istediği gibi takıp çıkaramaz. Çıkarma gereği de genelde olmaz.

Komple (tam) Protezler

Hastanın bütün dişlerini kaybetmesi sonucunda hastaya ağızdaki bütün dişleri kapsayan hareketli protez tipidir. Hastalık veya yaşlılıkla beraber bütün dişler tamamen bitmesi hastanın çiğneme yetisini tamamen elinden alır. Bu gibi durumlarda olarak başvurulan bir yöntemdir. Komple protez için belli bir alışma süreci vardır. Çünkü ilk kullanımlarda ağızda vuruş ve yaralara neden olabilir. Bu problemlerde halledildikten sonra birey yavaş yavaş dişlerine alışır ve rahat bir kullanım sürer.

Protez Diş Temizliği

Protez temizliğinde daha çok sorular hareketli olanlar için gelir. Çünkü hareketli dişler ağız dışında temizleniyor. Genelde daha çok kullanımı artan yöntem bazı markaların üretmiş oldukları ilaçları suda eritip bütün protezi sulu çözelti içinde bırakmaktır. Dış macunu kullanımı hareketler için bir temizlik yöntemi değildir artık. Başka bir yöntem ise fırça ve kimyasal olmayan sabunlarla temizliktir.

Ankara protez diş

Ülkemizde Protez yaptırabileceğiniz birçok yer olmasına rağmen genelde insanlar doktorların daha fazla olmasından dolayı Ankara’yı tercih ederler. Daha kaliteli bir hizmet için Ankara protez diş yerleri ciddi talep alırlar. Bunun için Ankara protez diş laboratuvarları ve Ankara protez diş hastaneleri ve merkezleri mevcuttur.

Ankara Protez Diş Fiyatları

Protez diş fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genel olarak her yerde birbirine yakındır. Ankara protez diş fiyatları ise birbirleriyle hep bir rekabet içindedirler. Rekabet olması nedeniyle fiyatlar belli bir aralık içindedir. Burada asıl önemli olan protez diş fiyatları değil tedavinin güvenilirliği ve kalitesidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.