Ankara Kanal Tedavisi

3

Ankara Kanal Tedavisi Hizmetleri

Dişler birçok nedenden dolayı çürüyebilirler. Tatlı ve şekerli gıdaların fazlalıkla tüketilmesi, sigara ya da alkol kullanımı, düzenli diş fırçalamama ve düzenli diş doktoruna gidilmemesi v.b nedenlerden dolayı dişlerde çürüme meydana gelmektedir. Çürüyen diş eskiden olduğu gibi hemen çekilmez. Öncelikle onun kurtarılıp kurtarılmayacağına bakılmalıdır. Çünkü dişi çekmek birinci yapılması gereken bir durum değildir. Kanal tedavisi uygulanarak; dişi onarmak ve kurtarmak mümkündür. Ankara en iyi kanal tedavisi hizmetlerini kliniğimizdeki uzman doktorlar tarafından alabilirsiniz. Ağrıyan az da olsa sızlayan dişleri ihmal etmeyerek onları kurtarabilmek oldukça önemlidir. Bu yüzden tedaviye olabildiğince erken başlanmalıdır.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? Acı Hissedilir Mi?

Diş kök kanallarının içindeki yumuşak dokuya pulpa denilmektedir. Pulpanın içinde sinirler bulunmaktadır. Bu sinirler hasar görürse bakterilerin çoğalmasına neden olur. Bu bakteriler de dişteki enfeksiyona neden olmaktadır. O yüzden hasar gören sinirin temizlenmesi ve dişin içinin doldurularak tekrar işlevliğini kazanması sağlanmalıdır. Bu işlerin yapılması “kanal tedavisi” olarak adlandırılmaktadır. Kanal tedavisi acır mı? Diye bir soru aklınıza gelirse; öncelikle şunu belirtmek gerekir dişle ilgili bütün tedaviler dişi ve damağı uyuşturularak yapılmaktadır. O yüzden herhangi bir cerrahi müdahalede kişi hiçbir ağrı hissetmez. Dişçi koltuğuna oturur, ağzını açar ve bekler. İşlem bitene kadar herhangi bir acı hissetmemektedir.

Pulpa tabakasının ve içindeki sinirlerin temizlenmesi ile ağrıya sebep olan enfeksiyonun önüne geçilmiş olunur. Bu da dişi kurtardık anlamına gelmektedir. Artık onun çekilmesine gerek yoktur. Uzun bir zaman kanal tedavisi yapılarak doldurulan dişinizi kullanabilirsiniz. Ankara en iyi kanal tedavisi arayışları içinde iseniz; kaliteli ve tecrübeli bir yer seçmenizde fayda bulunmaktadır. Çünkü olması gerektiği gibi yapılmayan kanal tedavilerinin sonrasında kişi diş ağrısından kurtulamaz. Hatta sinirlerin temizlenememesi durumunda kök çevresinde kemik kaybı da yaşanabilir. Bu da ciddi bir sorundur. Kanal tedavisinin fiyatları, yapılacak olan işlemlerin türüne, çeşidine ve uygulanacak olan yöntemlere göre farklılık göstermektedir. Kliniğimizde yapılan kanal tedavilerinde önce film çekilmekte sonra uygulanacak yöntem belirlenmekte ve kişilere bilgi verilmektedir.

Ağrıyan Dişe Nasıl Kanal Tedavisi Uygulanır?

Ağrıyan bir diş enfeksiyon kapmış ve apse oluşturmuş demektir. Bu durum röntgende anlaşılmaktadır. Kanal tedavisinden önce bu mikropların ölmesi için antibiyotik tedavisine başlanılmalıdır. İltihaplı bölge kuruduğunda asıl tedavi başlamış demektir. O yüzden tedaviniz tek seansta bitmeyebilir. Kanal tedavisi fiyatları da bu yüzden değişkenlik göstermektedir. İltihap giderildikten sonra pulpanın içindeki sinirler temizlenecektir ve bunun için dişin iç dokusunun iyice oyulması gerekir. Çürüyen sinirlerin dikkatli bir şekilde toplanması gereklidir.

Bölge temizlendikten sonra geçici dolgu ile bir müddet beklenilir. Bu geçici dolgu şunun için önemlidir: Sinirler tam olarak temizlenmiş mi? Hasta başka bir sorunla karşılaşacak mı? Kalıcı dolguya geçilene kadar kişi rahatlıkla yeme içme ihtiyaçlarını karşılamak için geçici dolgu yapılır. Bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde geçici dolgu alınır ve yerine kalıcı dolgu yapılır. Bu yöntemle de kanal tedavisi işleminiz tamamlanmış olacaktır. Böylelikle kanal tedavisi nedir? Sorusunu da cevaplamış olmaktayız. Bütün bu işlemler sırasında hasta bir acı hissetmez. Uyuşma geçtikten sonra hissedilen ağrı yapılan işlemden kaynaklanmamaktadır. İltihaplı bölgenin ağrısıdır. Dişte bir hassasiyet ve küçük sızılar hissetmeniz normal bir durumdur. Bu durum için ağrı kesici kullanılması önerilmektedir.

Kanal Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İşlem yapıldıktan en az 2 saat sonrasına kadar bir şeyler yiyip içmemelisiniz. Tek seansta bitmeyen kanal tedavilerinde işlem bitene kadar kanal tedavisi yapılan dişinize daha hassas davranmalısınız. Hassasiyet gidene kadar sıcak ve soğuk içeceklerden uzak kalıp, ılık içecekler içmelisiniz. Kanal tedavisi fiyatlarında etken olan bir diğer durum da; çevre dişlere herhangi bir müdahale yapılacak mı konusuyla alakalıdır. Hijyen koşullarına uygun tecrübeli doktorlar tarafından yapılan kanal tedavisi ile dişinizi kurtarabilmeniz mümkündür. Kliniğimizde konusunda uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz bulunmaktadır. Ankara en iyi kanal tedavisi hizmetini kliniğimizden alarak gönül rahatlığı ile dişçi koltuğuna oturabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.