Ankara Emax Kaplama

3

Emax Kaplama

Ağız ve diş sağlığı sağlıklı bir bedenin yapıtaşlarından birisidir. İnsanlar arasında pek fazla önemsenmese de güçlü bir bağışıklık sistemine ve sağlıklı bir vucuda sahip olmanın yolu dental sağlığınıza bağlıdır. Dişlerin ve etrafının temiz ve bakımlı tutulması sizi pekçok hastalıktan uzak tutar.Bu sebeplerin yanında insanlar arasında dış görünüş önemli bir yere sahiptir. Güzel ve estetik bir gülüş için bakımlı diş ve ağız olmazsa olmazdır. Diş ve ağız bakımı dediğimizde hayatımızda sıksık karşılaştığımız kavramlarda biri de kaplamadır. Hastanın dişinde oluşan çürük veya zedelenme sonucu diş tedavi edilemeyecek bir hale geldiği zaman hekimler diş kaplama işlemine başvurmaktadırlar. Kaplama belirli malzemelerin kimyasal üretim sonucunda dişe uygulanabilecek hale getirilir. Bu malzemelerden biri de emaxtır.

Emax Kaplama Nedir?

Hastalar için sağlık kaygısının yanı sıra konu dental ise estetik kaygı da ön plana çıkmaktadır. Emax kaplama diğer kaplama çeşitlerine göre hekimler tarafından yeni uygulanan bir kaplama çeşididir. Emax maksimum estetik anlamı taşımaktadır.Porselen kaplama çeşididir.Daha çok ön dişlerin estetik durması için kullanılmaktadır.

Emax kaplama zirkonyum ve implant gibi maddelere göre daha yumuşak ve saf bir yapıdır. Kesici ve parçalayıcı dişlerde tercih edilmemesinin sebebi, emax kaplama olan dişte ezilme parçalanma gibi durumlarla karşı karşıya gelinebilir. Bu sebeple ön dişlerde tercih edilen emax kaplama diğer kaplamalara göre daha estetik ve doğal bir görüntü sunmaktadır.

Emax Kaplama Ömrü

Dişlerin bakımı ve temizliği sadece dişlerimizde sorun olduğu zaman dikkate alınmamalı aksine bir problem yaşanmaması için düzenli ve istikrarlı bir şekilde dişlerin bakımı yapılmalıdır. Eğer bir hastanın dişlerinde kaplamalar mevcutsa tabiki de diş ve ağız bakımı daha fazla önem taşımaktadır. Emax kaplama ömrü için net bir süre söylenilmesi yanlıştır. Bu durum hastanın temizlik ve ağız bakım durumuna göre farklılık gösterecektir.Ayrıca hekiminizin kontrolu altında olmak kaplamalarınızın sağlığı için önemli bir süreçtir. Bir sorun oluşması halinde erkenden mudahale emax kaplama ömrünü arttıracaktır.

Emax Kaplama Fiyatları

Diş kaplama işlemi hastanın dişinin çürümesi, kırılması veya zedelenmesi sonucu hekimler tarafından uygun görülürse uygulanmaktadır.Kaplamanın türüne ve dişin durumuna göre kaplama fiyatları farklılık göstermektedir.İlk olarak hekim kontrolunden geçtikten sonra kaplama türüne hekiminiz ile karar verebilirsiniz. Emax kaplama fiyatları bölgeden bölgeye,ilden ile değişiklik göstermektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği Rehber Fiyat Tarifesi’ne göre Ankara emax  diş kaplama fiyatları belirlenmiştir.Diş hekiminiz ile iletişim haline geçerek emax diş kaplama ile ilgili detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Emax Kaplama Avantajları

Emax kaplama hastalar tarafından genel olarak estetik bir görüntü oluşturduğu için tercih edilmektedir. Ancak diğer kaplamalara göre dayanıksız bir yapıya sahip olduğu için tüm ağza uygulanması istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Ayrıca metal içermediğinden ötürü hastaların olası alerjik reaksiyonları göstermesini engellemektedir. Bunun yanında ışık geçirgenliği ve saydamlığı sayesinde diş üzerinde doğal ve parlak beyaz bir görüntü oluşturmaktadır.Diğer malzemelerle yapılan kaplamalarla karşılaştırıldığında emax kaplama doğal diş rengine en yakın görüntüdedir. Emax kaplama metal ve yalıtım bakımından en üst seviyede olup diş hassasiyetlerini en aza indirmektedir.Tartar oluşumunu kaygan yüzeyi sayesinde en aza indirmektedir.

Emax Kaplama Uygulanışı

Diş hekimleri uygun gördüğü dişler üzerine emax kaplamayı birkaç aşamada uygulamaktadır.İlk olarak uygulanacak dişler üzerinde birkaç küçültme ve uyum işlemlerinin ardından geçiçi bir kaplama ile etrafını kapatılır. İkinci seansta ise diş üzerinde prova yapılarak hastanın en rahat ve uygun hissettiği kaplama boyutlarını kararlaştırırlar.Sonrasında ise emax kaplama bilgisayar üzerinde programlarla beraber hastanın istediği ölçülerdeki kaplama çizilir ve çıkartılır. Son seansta emax kaplama hastaya uygulanır ve hasta gerçek bir kaplamaya ulaşır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.