Ankara Diş Beyazlatma

3

ANKARA DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerin bembeyaz olması demek aynı zaman da sağlıklı dişler, özgüvenli bir gülüş, karşıdaki ile rahatça konuşabilmek anlamına da gelmektedir.   Yapısı beyaz olan dişler bazen sigaradan, fazla tüketilen kafeinli ve asitli içeceklerden, diş sinirinin canlılığını kaybetmesinden, dişlere yapılan önceki tedavilerden, küçükken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı koyu renkli, sararmış olabilirler. Çay, kahve, sigaranın aşırı tüketimi dişlerde lekeler oluşmasına neden olabiliyor. Böyle durumlarda çözüm olarak diş beyazlatma yöntemi seçilebilir. Diş beyazlatma işlemi (bleaching) aynı zamanda dişi olduğundan bir kaç ton daha açık bir renge kavuşturur. Böylece dişler çok kısa bir sürede daha estetik bir görüntüye sahip olur.

Ankara Diş Beyazlatma Yöntemleri

İki çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır.

  1. Klinikte Yapılan Diş Beyazlatma Yöntemi

Dişlerinizin sararıp hoş olmayan bir görüntüye sahip olduğunu gördüğünüz anda kısa bir sürede güzel bir gülüş elde etmek için bu yöntemi seçebilirsiniz. Hasta dişinin beyazlatılması gerektiğine karar verdikten ilk olarak doktoru ile dişlerinin hangi renk olduğunu teşhis eder. Tedaviye başlamadan önce anestezi yapılmasına gerek yoktur. Diş beyazlatıcı hastanın dişlerine sürülür. Özel bir aletin ışınları ile beyazlatıcı hastanın dişinin üzerinde sertleştirilir. Bu işlem 3 tur 15’er dakika sürelerle yapılır. Tabi bu ışınlama süresi ve tur sayısı hastanın diş yapısı ve özelliklerine göre değişir. İşlem sonrasında anında farkı görebilirsiniz. Dişleriniz ve gülüşünüz bembeyaz olur. Acısız bir işlemdir. İşlem sonrasında bir gün boyunca sigara, çay, kahve gibi içeceklerden uzak durun.

  1. Ev Ortamında Yapılan Diş Beyazlatma Yöntemi

Klinikte yapılana göre daha az ömürlü olan bu yöntemde hasta beyazlatma kararı aldıktan sonra diş rengi saptanır ve buna ek olarak diş ölçüleri alınır. Hastaya uygun bir plak hazırlanır. Hasta bir sonraki randevusuna geldiği zaman hastanın ölçülerine uygun bir şekilde hazırlanan plak ve beyazlatma tüpleri hastaya verilir. Daha sonra hastaya bunu dişlerine nasıl uygulaması gerektiği detaylıca anlatılır. Doktor kontrolü altında hasta bu beyazlatma yöntemini evinde uygular. Doktor yaptığı gözlemler sonucunda hastayı plakları hangi aralıklarla kullanması gerektiği konusunda yönlendirir. Yaklaşık olarak 10 ile 15 gün arası bir süre gerektirir.

  1. Tek Diş Beyazlatma Yöntemi

Kanal Tedavisi yada dolgu sonucu renk değiştiren dişlere yapılan bir yöntemdir. Dişteki dolgu çıkarılıp yerine beyazlatma Jeli kullanılır. Daha sonra da geçici dolgu ile iyice kapatılır. Beklenen renk elde edilinceye kadar seanslar tekrar eder.

Bu yöntemlerden hangisinin yapılacağına doktor ile hasta birlikte karar verir. Ankara Diş beyazlatma bu konuda doğru bir yönlendirme yapacaktır. Diş beyazlatma ile estetik bir gülüşe sahip olacaksınız.

Diş Beyazlatma Kalıcılığı

Diş beyazlatma tedavisi  yapıldıktan sonra işlemin başarı oranı çok yüksektir. Dişlerini beyazlatma hastaların çoğu bundan çok memnun kalmışlardır. İşlemden sonra anında bembeyaz bir gülüşe sahip olup klinikten çıkıp normal yaşama dönebilirsiniz.

Dişin beyaz kalma süresi kişinin diş yapısına, bakımının düzenli yapılmasına göre değişir. Sigara, çay ya da kahveyi çok tüketen kişilerde dişlerin beyaz kalma süresi azalır.  Ancak bunların aksine gerekli bakım ve özveri de bulunursanız beyazlığının ömrü uzar. Doktorunuz bu konuda sizi yönlendirecektir.

Dişlerin eski haline dönmeye başladığını fark ettiğiniz zaman tekrar beyazlatma işlemi yapmanız halinde daha da kalıcı bir beyazlık elde etmiş olursunuz. Hem de işlemi daha önce de yaptığınız için ekonomikte olur.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları

Estetik bir gülüşe sahip olmak için Ankara Diş Beyazlatma fiyatları çok uygundur. Ağrısız, anında bir beyazlık ve her şeyden önce özgüvenli bir gülüş için diş beyazlatma en doğru tercihtir. Ankara Diş beyazlatma fiyatları yapmak istediğiniz yönteme, kullanmak istediğiniz malzemeye göre değişiklik gösterir. Diş yapınız da fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.